فروشگاه اینترنتی زبرنگ

11 روش غیرمعمول رنگ کردن اتاق

11 روش غیرمعمول رنگ کردن اتاق

رنگ آمیزی اتاق راحت ترین، سریع ترین و ارزان ترین راه برای تغییر دکوراسیون و البته نوسازی خانه است. از طرف دیگر نقاشی منزل کاری است که بسیاری از افراد دوست دارند شخصا انجام دهند. از این رو در بین پروژه های خودت انجام بده ، نقاشی خانه از همه متداول‌تر و بیشترین آمار را دارد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارید کار نقاشی خانه‌تان را خودتان انجام دهید، پیشنهاد می کنیم خود را محدود به روش‌های ساده و همیشگی نکنید.

در این مطلب 11 روش غیرمعمول رنگ کردن اتاق را معرفی می کنیم. این روش ها ایده‌هایی هستند که می‌توانید برای زیباتر کردن خانه یا محل کار خود از آنها الهام بگیرید.

 

11-روش-غیرمعمول-رنگ-کردن-اتاق-خودت-انجا-م-بده-دکوراسیون-اتاق-قفسه-2

 

از قفسه ها شروع کنید

از یک گلدان کاکتوس ساده گرفته تا کتاب های درسی، می توانید برای این وسایل کوچک و بعضا زینتی، یک قفسه ساده و کوچک بسازید. سپس با نقاشی کردن الگوهای هندسی روی دیوار پشت قفسه ها، جلوه خاصی به دکوراسیون اتاق بدهید. با کمک یک مداد، متر، نوار چسب کاغذی (ماسکینگ تیپ) و از همه مهم تر، توجه و دقت به جزئیات می توانید یک عنصر دکوراتیو طراحی کنید که نقطه کانونی توجه در اتاق شما باشد.

 

11-روش-غیرمعمول-رنگ-کردن-اتاق-خودت-انجام-بده-دکوراسیون-اتاق-راه-راه

دیوارها را راه راه رنگ بزنید

دیوارها را با الگوی راه راه پررنگ و واضح رنگ آمیزی کنید. الگوی راه راه، چه عمودی یا چه افقی، فضای اتاق را دلبازتر و بزرگ‌تر جلوه می دهد. البته این را بدانید که رمز موفقیت در این روش آماده سازی هایی است که از قبل انجام می دهید. اندازه گیری درست، علامت‌گذاری دقیق و نوارکشی با چسب روی دیوار نیاز به صرف زمان و حوصله دارد.

 

11-روش-غیرمعمول-رنگ-کردن-اتاق-خودت-انجام-بده-راهرو

رنگ های با تضاد بالا را امتحان کنید

خانه های قدیمی از یک روش بسیار کلاسیک برای طراحی دکوراسیون بهره می بردند: چارچوب های چوبی که بخش پایینی دیوار را می پوشاندند. با الهام از همین روش سنتی می توان طرح های زیادی به خصوص برای دیوار راهروهای ورودی طراحی کرد. برای اینکه این روش سنتی را امروزی کنیم، به استفاده از رنگ در ایجاد تضاد و ایجاد جلوه حجم سازی نیاز داریم. رنگ های تیره تر در قسمت پایینی باعث می‌شوند فضایی باوقارتر و همین طور متواضعانه تری داشته باشیم. در حالیکه رنگ های روشن تر برای قسمت بالایی، ارتفاع راهرو را بلندتر جلوه می دهند.

 

11-روش-غیرمعمول-رنگ-کردن-اتاق-خودت-انجام-بده-دکوراسیون-اتاق-دورنگ

یک اتاق واحد را به دو طرح تقسیم کنید

خیلی از افراد دوست دارند هر دیوار یک اتاق را به رنگ های مختلف تزیین کنند. این روش باعث ایجاد حس سرزندگی می‌شود. ولی آیا به بیشتر از این هم فکر کرده‌اید؟ با استفاده از رنگ، یک اتاق را به بخش های مجزا تقسیم کنید. در اتاق های کوچک، این کار باعث بزرگ‌تر جلوه کردن اتاق می شود. رنگ کردن یک بخش از کف، دیوار و حتی سقف یک اتاق بزرگ به رنگی متفاوت از سایر بخش های اتاق، حس وجود اتاقی داخل اتاق را ایجاد می کند. تاثیر این روش زمانی بیشتر می شود که به جای تقسیم بندی اتاق با دو رنگ متضاد از گوشه ها و محل تقاطع دو دیوار، از وسط اتاق شروع کنید. 

 

11-روش-غیرمعمول-رنگ-کردن-اتاق-خودت-انجام-بده-دکوراسیون-اتاق-غلطک-طرح-دار-2

برای ایجاد بافت از غلطک طرح دار استفاده کنید

حتما نباید یک هنرمند یا نقاش حرفه ای باشید تا بتوانید طرح های پیچیده با ریزه کاری های فوق العاده نقاشی کنید. در عوض، با استفاده از غلطک های طرح دار الگوهای هنرمندانه ای روی دیوار ایجاد کنید. خوبی این غلطک ها این است که علاوه بر سهولت استفاده، ظرف مدتی کوتاه می توان فضای زیادی را پوشش داد. همچنین، این غلطک ها را می توان بارها و بارها استفاده کرد و قابل تعویض هستند؛ یعنی می‌توان از طرح های متفاوت بهره برد. فقط باید دقت کنید که هنگام اعمال رنگ، خط الگوها با هم منطبق باشند تا روی دیوار طرحی یکپارچه و بی نقص نقش شود.

 

11-روش-غیرمعمول-رنگ-کردن-اتاق-خودت-انجام-بده-دکوراسیون-اتاق-نشیمن-شطرنجی

چسب های نواری را به جا استفاده کنید

در عکس بالا یک نمونه طراحی شطرنجی را می بینید که با استفاده از چسب نواری کاغذی ایجاد شده است. الگوی شطرنجی مفهومی ساده است چون بسیار به چشم آشناست، ولی در واقع اثری بزرگ و چشمگیر دارد. برای شروع اندازه گیری دقیق، علامت گذاری و چسب زدن درست برای ایجاد ساختار شبکه ای (ماتریکسی) لازم است. سپس، با سه رنگ مختلف این الگو را پوشش دهید. با وجود رنگ‌ها و الگوهای متنوعی که وجود دارد عملا بی نهایت گزینه طراحی می توانید داشته باشید. پس کافی است از نوار چسب درست و خلاقانه استفاده کنید.

 

11-روش-غیرمعمول-رنگ-کردن-اتاق-خودت-انجام-بده-دکوراسیون-منزل-3

ارتفاع سقف را بلندتر جلوه دهید

در دهه های اخیر استفاده از رنگ های گچی بسیار رواج پیدا کرده است. دلیل آن این است که رنگ های تیره مثل مشکی، با رنگ روشن دیوارها، لبه ها و حتی سقف تضاد زیبایی ایجاد می کنند. حتی با طرح هایی مثل نوشتن اشعار، کارهای هنری و حتی خط‌خطی‌های منظم می توان جلوه و سرزندگی خاصی به دکوراسیون اتاق اضافه کرد. این نوع الگوها در فضای رستوران ها و کافه ها بسیار دیده می‌شود. با ایجاد چنین طرحی علاوه بر ایجاد فضایی دنج و صمیمی، سقف اتاق بلندتر و در نتیجه فضایی دلبازتر خلق می کنید.

 

11-روش-غیرمعمول-رنگ-کردن-اتاق-خودت-انجام-بده-دکوراسیون-طرح-قوس4

از خط بیرون بزنید!

با نقاشی کردن یک قوس زیبا و ظریف، مثلا اطراف در اتاق، به طرح ساده و احتمالا کسل کننده اتاق شخصیت ببخشید. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید، با کمک کاغذ یک الگو درآورید، آن را با چسب به دور در اتاق بچسبانید. سپس حاشیه طرح را با مداد روی سطح بکشید تا قاب کلی طرح مشخص شود. حالا با یک قلموی کوچک خطوط مرزی و حاشیه ای را پر کنید تا اطراف طرح تمیز و یکدست شود. باقی طرح را با قلمو یا غلطک بزرگ تر کامل کنید.

 

11-روش-غیرمعمول-رنگ-کردن-اتاق-خودت-انجام-بده-دکوراسیون-اتاق-رنگ-کردن-سقف-2

از سقف اتاق غافل نشوید

می توان گفت سقف اتاق بخش عمده ای از مساحت اتاق است که دیوارهای آن را احاطه کرده و پوشش داده است. با اینکه معمولا سقف را سفید رنگ می کنند اما شما می توانید با اعمال یک رنگ متفاوت برای سقف، به اتاق شخصیت و جذابیت اضافه کنید. به طور کلی، سقفی که از دیوارها روشن تر باشد بلندتر جلوه می کند. سقف تیره تر از دیوار، کوتاه تر به نظر آمده و فضایی خودمانی تر و دنج تر ایجاد می کند.

 

11-روش-غیرمعمول-رنگ-کردن-اتاق-خودت-انجام-بده-دکوراسیون-کف-اتاق-روشن-5

کف اتاق را روشن کنید

بدون هزینه اضافی و زحمت زیاد، کف فرسوده و بی روح اتاق را با طرحی گرم و خوش منظر عوض کنید. می توانید با یک رنگ بادوام یا یک الگوی دکوراتیو زیبا کف اتاق را تغییر دهید.

 

11-روش-غیرمعمول-رنگ-کردن-اتاق-در-اتاق-لبه-ها-قرنیزها-696x1024

لبه ها لازم نیست حتما سفید باشند

اگرچه لبه های سفید در مقابل دیوارهای رنگی تضادی مطلوب ایجاد می کنند، اما فام های دیگری نیز هستند که مناسب اِعمال روی لبه ها و حاشیه های در، پنجره، قرنیزها و فضاهای دیگر هستند. به عنوان نمونه، می توانید چارچوب در را یک یا دو پرده روشن تر یا تیره تر از دیوار رنگ بزنید. همچنین می توانید برای رسیدن به ظاهری ساده تر و مینیمالیستی دیوار و حاشیه ها را رنگ یکسان بزنید.

در این مطلب 11 روش غیرمعمول رنگ کردن اتاق را بررسی کردیم. افرادی که علاقمند به پروژه های خودت انجام بده هستند به راحتی می توانند این روش ها را با حداقل هزینه و وقت پیاده کنند.

 

 

منبع: سایت بابویلا

جدول مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همیشه اولین نفر باشید! برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالاها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
Instagram WhatsApp WhatsApp
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من