فروشگاه اینترنتی زبرنگ

همه چیز درباره رنگ سبز

همه چیز درباره رنگ سبز

طبیعت سبز شاید همان بهشتی باشد که همه در ذهن داریم. سبز در بین رنگ های سرد دسته بندی می‌شود و از ترکیب آبی و زرد حاصل می شود. هر رنگی ویژگی های خاصی دارد. سبز نیز از این قاعده مستثنی نیست و اثرات و ویژگی های خاصی روی احساسات و عواطف ما دارد. با شناخت این ویژگی ها می توان کاربردهای متنوع، از طراحی دکوراسیون تا شخصیت شناسی افراد، برای آن در نظر گرفت. در این مقاله قصد داریم با نگاهی به ویژگی ها و اثرات رنگ سبز، همه چیز درباره رنگ سبز را بررسی کنیم.

سبز رنگ تعادل، توازن و رشد

رنگ سبز با تعادل و توازن ارتباط دارد. از لحاظ روانشناسی، سبز متعادل کننده قلب و احساسات است و بین قلب و سر توازن ایجاد می‌کند.

از بعد رنگ شناسی، سبز رنگ رشد، باروری، بهار، نوسازی و تولد دوباره است. انرژی از دست رفته را از نو می‌سازد و بازمی‌گرداند. سبز جان پناهی است که ما را از استرس های دنیای مدرن دور می‌کند و به ما حس رفاه می‌دهد. برای همین است که رنگ سبز روی کره زمین فراوان دیده می‌شود و باید در حفظ آن کوشا باشیم.

سبز از لحاظ عاطفی رنگی مثبت است که به ما قابلیت عشق ورزیدن و محبت کردن بی قید و شرط به خود و دیگران را اعطا می‌کند. یک مصلح طبیعی است که باید از جان او محافظت کرد.

سبز عاشق ملاحظه و مشاهده است، برای همین رنگ مشاوران است. شنونده و مددکار اجتماعی خوبی است. سبز دوست دارد که به اجتماع و مردم کمک کند. نیکوکار است. والدین خوب و همسایه کمک حالی است.

سبز حس شدیدی نسبت به درست و غلط دارد و ما را دعوت به قضاوت درست می‌کند. سبز دوطرف معادله را می‌بیند، خوب آن را سبک و سنگین می‌کند، سپس بر پایه اخلاقیات، تصمیم مناسب اتخاذ می‌کند. از بعد منفی، می‌تواند اهل قضاوت و بسیار محتاط‌کار باشد.

 

همه-چیز-درباره-رنگ-سبز-برگ-سبز

سبز رنگ طبیعت

سبز عشق به طبیعت، عشق به خانه و خانواده، دوستان و همه موجودات را ترویج می‌دهد. سبز رنگ باغداران و گیاه دوستان و میزبانان مهمان نواز است. سخاوتمند است و دوست دارد همه چیز را با دیگران تقسیم کند. البته قدردانی و ستایش را طلب می‌کند. صمیمی و دوستانه است و اعتماد شما را سلب نمی‌کند.

سبز ترکیبی از زرد و آبی است. بنابراین خوش بینی و شفافیت ذهنی زرد و آرامش احساسی و درون‌بینی آبی را در خود دارد. سبز امید و سخاوت بهار را به روح و جان ما می‌دمد. خاصیتی که در هیچ رنگ دیگری وجود ندارد. سبز رنگ سلامتی، درمان و محیط زیست است.

سبز با ثبات و استقامت ارتباط دارد و در مواجهه با مشکلات سخت به ما قدرت و ایستادگی می‌بخشد. رنگ کامیابی و وفور نعمت است. با دنیای کسب و کار و تجارت املاک و زمین ارتباط دارد. موفقیت های مالی به سبز حس امنیت می‌دهد. از بعد منفی، سبز می‌تواند مالکیت طلب و مادی گرا باشد.

 

شخصیت شناسی سبز

اگر به رنگ سبز علاقه دارید شاید به این خاطر باشد که شما اهل عمل، واقعیت‌گرا و طبیعت‌دوست هستید. باثبات و متعادل هستید یا حداقل برای رسیدن به تعادل و توازن سخت تلاش می کنید و برای رسیدن به آن ممکن است گاهی ناآرام و مضطرب شوید. شخصیت‌های سبز مهربان، دلسوز و سخاوتمند هستند. در مواقع بحرانی خوب است که این قبیل افراد درکنار ما باشند چراکه سبزدوستان آرامش خود را حفظ می‌کنند و تا حل شدن مشکل کنترل اوضاع را در دست می‌گیرند.

به عنوان یک علاقمند به رنگ سبز، به دیگران محبت می کنید و مراقب آن ها هستید. هرچند باید مراقب باشید که از خود غافل نشوید. عاشق یادگرفتن و باهوش هستید. مفاهیم جدید را سریع درک می کنید. شخصیت سبز نیاز به عشق ورزیدن و دوست داشته شدن دارد. احساسات و عواطف خود را به وضوح بروز می‌دهید. مثل یک کتاب باز هستید که هیچ چیز برای پنهان کردن ندارد.

حس تعلق جزو نیازهای شماست. سبزها افرادی هستند که عضو گروه های اجتماعی می‌شوند. در اجتماع و گروه‌های بزرگ کاملا راحت هستید زیرا خوش اخلاق و مودب هستید و می‌دانید کجا چه بگویید و چه کاری انجام دهید. شهروند خوبی هستید.

داشتن شخصیت سبز یعنی داشتن اراده قوی؛ از امر و نهی دیگران خوشتان نمی آید. همچنین دوست دارید در مناظرات و بحث ها پیروز باشید و به راحتی کنار نمی‌کشید. به دلیل روحیه تعلق خاطر که در شماست، بعضا اهل شایعه‌پراکنی و به اصطلاح خاله‌زنک بازی هستید. عاشق خوردن هستید و رژیم گرفتن برای شما سخت است. زیاد اهل خطرپذیری نیستید و ترجیح می‌دهید به جای اینکه وارد عمل شوید فقط شاهد و ناظر باشید. دوست دارید در کافه بنشینید و تماشا کنید دنیا به کجا می‌رود.

 

همه-چیز-درباره-رنگ-سبز-شخصیت-شناسی-پول-1024x683

سبز رنگ پول، اصول اخلاقی و تواضع

اهل کسب و کار هستید و دوست دارید برای خودتان کار کنید. پول برای شما اهمیت دارد اما سخاوتمند هستید. حوصله جزئیات را ندارید. اطلاعات را به سرعت بررسی می کنید و ترجیح می دهید ایده های جدید را توسعه دهید. سازماندهی امور با شماست اما اجرای آن را به دیگران محول می‌کنید. فکر و ایده در ذهن شما موج می زند اما اجراکننده خوبی نیستید.

دارایی های زیادی جمع می کنید که معمولا گران قیمت و باکیفیت هستند. می‌توانید به خوبی خود را جای دیگران بگذارید. این توانایی شما یک استعداد واقعی است اما باید مراقب باشید که به خاطر دیگران خود را فدا نکنید. همچنین باید مراقب باشید که حق به جانب و غره نشوید و رویاها و اهداف خود را فراموش نکنید.

اصول اخلاقی محکمی دارید و انجام کار درست برایتان مهم است. برای کارهای خوبی که در جامعه و همچنین برای خانواده انجام می‌دهید دوست دارید که مورد ستایش و قدردانی قرار بگیرید. دوست و همراهی وفادار اما نه چندان پرشور هستید. برای شما شور و حرارت زیاد سخت است چرا که دنبال توازن، تعادل و آرامش هستید.

سبزها معمولا رک و راست هستند. اجتماعی هستند. برای به دست آوردن آرامش هر کاری می‌کنند. به عنوان کسی که دوست‌دار رنگ سبز هستید شاید خیلی متواضع، فروتن و صبور باشید که ممکن است باعث شود دیگران از شما سواستفاده کنند. شاید به نظر معصوم و ساده به نظر بیایید اما در واقع بسیار زیرک و گرگ باران دیده هستید. دست دیگران را خوب می‌خوانید اما معمولا بروز نمی‌دهید. از بعد منفی، می‌توانید حسود باشید.

 

اگر از سبز بیزار هستید

اگر از سبز بیزار هستید شاید به این دلیل باشد که زیاد اهل گروه های اجتماعی نیستید. دوست ندارید دنباله رو اکثریت باشید. با طبیعت میانه ای ندارید. یا شاید تنهایی را به جمع ترجیح می‌دهید.

 

 

سبز در کسب و کار

در بین کشورهای غربی، سبز رنگ پول است. به خصوص فام های تیره تر سبز نماد پول، ثروت و جایگاه اجتماعی است. در حالیکه فام های روشن تر سبز نماد رشد و تازگی محسوب می‌شوند. استفاده بیش از حد ار رنگ سبز می‌تواند باعث القای حس حسادت، طمع و خودخواهی شود. سبز زیتونی می‌تواند مفهوم منفی داشته باشد مگر اینکه با محیط اطراف سازگار و تعدیل شود.

هر کجا که صحبت از سلامتی و درمان باشد سبز حرف اول را می‌زند. بیمارستان ها و مراکز درمانی بهترین نمونه ها هستند. برای ترویج محصولات طبیعی، ارگانیک و ایمن سبز رنگ مناسبی است. همچنین برای محصولات و خدماتی که سازگار با محیط زیست هستند سبز رنگ ایده‌آلی است.

سبز افراد را به عضویت در گروه های اجتماعی ترغیب می‌کند. برای وب سایت هایی که با امور مالی و حسابداری سروکار دارند رنگ خوبی است. از سبز در مواردی که لازم است افراد جنبه های مختلف یک موضوع را ببینند استفاده کنید چرا که به تصمیم گیری و تفکر درست کمک می‌کند.

سبزدوستان مشاور، روانشناس و مددکار اجتماعی خوبی می شوند چراکه با همدلی، شفافیت و تحلیل متوازن مشکلات دیگران را می‌بینند و همه جوانب را می‌سنجند. در عین حال به دیگران احترام می گذارند و مراقب آن ها هستند.

 

همه-چیز-درباره-رنگ-سبز-طراحی-دکوراسیون-1024x704

سبز در طراحی دکوراسیون

برای طراحی دکوراسیون با رنگ سبز تقریبا بی نهایت گزینه وجود دارد. فام های مختلف سبز با رنگ های مختلف همنشینی دارند. سبز روشن در کنار سفید آرامش‌بخش است و برای اتاق نشیمن و اتاق خواب منزل و اتاق های انتظار مناسب است. از آنجایی که سبز رنگ آرامش است برای طراحی دکوراسیون اتاق کودکان گزینه خوبی است.

سبز و قهوه ای یادآور طبیعت هستند. طبیعت دوستان می توانند از این ترکیب در هر جایی استفاده کنند، به خصوص اتاق های نورگیر با ترکیب سبز و قهوه‌ای بسیار دلنشین می‌شوند. در کنار اسباب و وسایل سبزرنگ، دیوارهای به رنگ کرم فضایی صمیمی و خوشایند ایجاد می‌کند. اگر به سبک روستایی در طراحی دکوراسیون علاقه دارید از ترکیب سبز با قهوه ای و کرم حتما استفاده کنید.

 

 

در طراحی دکوراسیون ، سبز در کنار مشکی و نقره ای فضای مدرن تری ایجاد می‌کند. سبز مغزپسته ای انرژی حیات را در محیط زنده می‌کند و در کنار فام های روشن زرد آرامش بخش است. استفاده از سبز پررنگ در کنار آبی و فیروزه ای برای ایجاد فضای آرامش‌بخش پیشنهاد می‌شود.

قرمز مکمل سبز است. همانند ترکیب گل سرخ که چشم نواز و نمادین است با ترکیب به اندازه و درست سبز و قرمز می‌توان فضاهای فوق العاده ای در طراحی دکوراسیون خلق کرد.

 

همه-چیز-درباره-رنگ-سبز-دکوراسیون-سبز-و-قرمز

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا همه چیز درباره رنگ سبز را به طور خلاصه مرور کنیم. با شناخت درست از ویژگی های این رنگ آرامش بخش و پر از حیات، بهتر می توانیم از آن در طراحی دکوراسیون، چیدمان اسباب و وسایل و حتی طراحی و ست کردن لباس استفاده کنیم. همچنین، برای ایجاد تنوع در فضای پیرامون و بهبود حال و هوای فردی کاربردهای خلاقانه ای خلق کنیم. حتی در شناخت خلق و خو و درک احساسات خود و شخصیت شناسی اطرافیان دقیق تر عمل کنیم.

 

جدول مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همیشه اولین نفر باشید! برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالاها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
Instagram WhatsApp WhatsApp
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من