فروشگاه اینترنتی زبرنگ

نقاشی آسان ساختمان با قلم مو

نقاشی آسان ساختمان با قلم مو

نقاشی کردن با قلم مو ساده ترین راه برای نقاشی ساختمان است. متداول‌ترین کاری که برای پروژه های خودت انجام بده توسط همه انجام می‌شود، نقاشی دیوارهای خانه با قلم موی نقاشی است. با این وجود حرفه‌ای ها تکنیک‌هایی بلد هستند که کار با قلمو و نتیجه نهایی را راحت‌تر و دلپذیرتر می‌کند. در این مطلب چند نکته ساده در مورد نقاشی آسان ساختمان با قلم مو را از قول حرفه‌ای ها ذکر می‌کنیم.

 

کل فرایند استفاده از قلم مو در نقاشی ساختمان را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد:

بارگیری قلم مو با رنگ

اعمال و پخش کردن رنگ

پرداخت نهایی رنگ

 

قبل از شروع پروژه اجازه بدهید درباره حمل کردن رنگ با خودتان به این سو و آن سوی خانه چند مورد اولیه را مرور کنیم. به طور سنتی، می‌توانید قوطی رنگ را با خودتان جابه جا کنید. اما وقتی وزن قوطی رنگ شما زیاد باشد این موضوع کار شما را سخت می‌کند، به خصوص اگر مجبور باشید مدام از نردبان بالا و پایین بروید. پس می‌توانید یک سطل رنگ کوچک تهیه کنید و هر بار به مقدار لازم رنگ را داخل آن بریزید. 

دقت داشته باشید که اگر برای انجام پروژه‌تان لازم است رنگ را با حلال یا رنگ‌های دیگر ترکیب کنید، روی کل رنگ و یکجا این کار را انجام دهید تا کیفیت رنگ ثابت باشد. در غیر این صورت ممکن است قسمت‌های مختلف دیوار یکدست و یکسان نشود و رنگ یک دیوار با دیواری دیگر متفاوت شود. قطعا چنین چیزی را نمی‌خواهید!

 

بارگیری قلم مو با رنگ

برای بارگیری قلم مو باید از روش درست استفاده کرد. قبل از استفاده از قلم مو با زدن چند ضربه به الیاف آن گرد و غبار آن را بگیرید. اگر از رنگ های پایه آب استفاده می کنید، قلم مو را با آب، و اگر از رنگ‌های روغنی استفاده می کنید قلم مو را با تینر خیس کنید. بعد از آماده کردن رنگ و ریختن آن در سطل رنگ، به این ترتیب قلم مو را به رنگ آغشته کنید:

 

– قلم مو را به صورت مستقیم و به اندازه یک سوم طول الیاف قلم مو در رنگ فرو ببرید. با این کار قلمو بیش از حد به رنگ آغشته نمی‌شود و شره یا چکه نمی‌کند.

– به آرامی و با چند ضربه آرام، قلم مو را به دیواره داخلی سطل یا قوطی رنگ بزنید. این کار باعث می شود بیشتر رنگ به قسمت های داخلی الیاف قلم مو نفوذ کند.

– بهتر است قلم مو را به لبه سطل یا قوطی رنگ نکشید چرا که رنگ را از الیاف جدا می کند و موهای قلم مو را فشرده می‌کند. تنها زمانی قلم مو را به لبه سطل بکشید که می خواهید رنگ کمی بردارید.

 

نقاشی-آسان-ساختمان-با-قلم-مو-نقاشی-کنج-دیوارها

 اعمال و پخش کردن رنگ

معولا برای سطوح صاف و عریض از غلطک و برای لبه‌ها، کنج دیوارها و سطوح باریک تر از قلم مو استفاده می‌شود. از آنجایی که کنترل قلم مو راحت تر است برای کنج ها و نقاط تقاطع دو سطح کاربرد بیشتری دارد. علاوه بر این، با قلم مو می توانید به نقاطی دسترسی داشته باشید که با غلتک امکان پذیر نیست. اگر می خواهید برای رنگ کردن دیوار از غلتک نیز استفاده کنید، اول با قلم مو و از لبه ها، حاشیه‌ها و چهارچوب‌های در و پنجره‌ها شروع کنید، بعد سطوح اصلی را با غلطک نقاشی کنید.

 

– اگر راست دست هستید، گوشه‌های سقف را با قلم مو از جهت چپ به راست رنگ بزنید. اگر چپ دست هستید، قلم مو را از راست به چپ بکشید. این کار کمک می‌کند که روی کار تسلط بصری داشته باشید و جلوی دید خود را نگیرید.

– قلم مو را مثل یک مداد در دست بگیرید، و آن را تا حدی به دیوار فشار دهید که الیاف قلم مو کمی خم شود. برای رنگ کردن کنج ها، فقط از نوک قلم مو و لبه باریک آن استفاده کنید. بهترین حرکت برای رنگ کردن حاشیه ها و کنج ها این است که با قلم مو به صورت ضربات آرام و پشت سرهم رنگ را اعمال کنید.

– اگر کنج دو سطحی را رنگ می کنید که رنگ یکسانی ندارند، مثلا کنج سقف و دیوار، اول سطحی را رنگ کنید که رنگ روشن تری دارد. با این کار نگران همپوشانی رنگ ها نخواهید بود چرا که رنگ تیره می تواند رنگ روشن را پوشش دهد. می‌توانید با چسب نواری و ماسکه کردن لبه سطوح، از تمیزی کار اطمینان حاصل کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از یک تکه کارتن یا پلاستیک سد حائل ایجاد کنید تا رنگ به سطح مقابل سرایت نکند.

 

نقاشی-آسان-ساختمان-با-قلم-مو-رنگ-کردن-کنج-سقف-و-دیوار-1024x742

استفاده از قلم مو به جای غلطک

اگر می خواهید برای سطوح عریض نیز از قلم مو به جای غلطک استفاده کنید، کافی است از یک تکنیک ساده استفاده کنید.

قلم مو را با زاویه 45 درجه در دست بگیرید و با چند حرکت قلم مو به صورت قطری رنگ را روی سطح بمالید. باز هم قلم مو را به میزانی روی سطح فشار دهید که الیاف خم شوند. در این مرحله اگر مقدار رنگی که روی سطح می زنید زیاد باشد اشکالی ندارد.

رنگ زدن را از بالا به پایین شروع کنید تا نگران شره کردن رنگ نباشید. یک قسمت مثلا نیم متر در نیم متر را به رنگ آغشته کنید. سپس این رنگ را با حرکات افقی قلم مو روی سطح پخش کنید. خیلی از حرفه ای ها برای رنگ کردن سطوح عریض دیوار فقط از قلم مو (به جای غلتک) استفاده می کنند. بافتی که قلم مو ایجاد می کند برای خیلی ها دلپذیرتر است، هرچند ممکن است زمان و هزینه بیشتری صرف شود.

 

پرداخت نهایی رنگ

این قسمت فقط نیاز به دقت دارد. قلم مو را به آرامی و با حرکات طولانی در امتداد سطح دیوار بکشید تا سطح رنگ خورده یکنواخت شود و رد قلم مو محو شود. قانون این بخش این است که “همیشه سطح خیس را قلم مو بکشید”، یعنی زمانی که رنگ را با قلم مو اعمال می کنید به رنگ اجازه ندهید تا کاملا خشک شود. در صورت خشک شدن رنگ، رد قلم مو روی دیوار کاملا قابل رویت خواهد بود. برای یکدست شدن رنگ نهایی، قلم مو را به آرامی و به صورت عمودی و فقط در یک جهت روی رنگ بکشید. با رعایت این اصول، اثر قلم مو بر روی سطح باقی نخواهد ماند.

 

 

نقاشی-آسان-ساختمان-با-قلم-مو-نقاشی-پرداخت-نهایی

در این مطلب نکاتی را که حرفه ای ها برای نقاشی آسان ساختمان با قلم مو به کار می برند با شما در میان گذاشتیم. نقاشی دیوارها و تغییر دکوراسیون داخلی، جزو کارهایی است که علاقمندان به پروژه های خودت انجام بده زیاد آن را امتحان می‌کنند. با رعایت مواردی که ذکر شد، دست به کار شوید و  خانه خود را مثل حرفه ای‌ها نقاشی کنید.

 

 

 

منبع: سایت بابویلا

جدول مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همیشه اولین نفر باشید! برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالاها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
Instagram WhatsApp WhatsApp
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من