طراحی دکوراسیون با رنگ فیروزه ای | فروشگاه زبرنگ

فیروزه‌ای رنگی است که یادآور زیبایی، آرامش و عظمت آسمان و دریاست. کم‌تر رنگی به اندازه فیروزه‌ای فرح بخش و سرزنده است. طراحی دکوراسیون با رنگ فیروزه ای به هر فضایی جلوه و زیبایی خاصی می‌بخشد. حتما دقت کرده‌اید که اسباب و وسایل فیروزه ای رنگ، ولو به مقدار اندک، چه جلوه خاصی به دکوراسیون منزل می‌بخشند. در بسیاری از فرهنگ ها فیروزه‌ای رنگ خوش یمنی و سعادت است.  رنگ فیروزه ای در معماری سنتی ایرانی به وفور دیده می شود.

 از آنجایی که نام رنگ فیروزه ای از سنگ فیروزه گرفته شده و فیروزه سنگی طبیعی و معدنی است، ترکیب رنگ فیروزه‌ای با رنگ های موجود در طبیعت همخوانی جالب توجهی ایجاد می کند. ترکیب فیروزه ای با سبز، قهوه ای و آبی پر رنگ ترکیب زیبایی می آفریند.

پرده فیروزه ای نارنجی | فروشگاه زبرنگ

نارنجی رنگ مکمل فیروزه‌ای است و ترکیب این دو در طراحی دکوراسیون پیشنهاد می شود. فیروزه‌ای در کنار سفید نورگیری و روشنی اتاق را چندبرابر می‌کند. حتی فام های روشن و کمرنگ فیروزه‌ای در طراحی دکوراسیون کار خود را انجام می‌دهند.  

طراحی دکوراسیون آشپزخانه با فیروزه ای روشن | فروشگاه زبرنگ
ترکیب فیروزه ای و سفید در اتاق خواب | فروشگاه زبرنگ

اگر از فیروزه‌ای برای رنگ دیوارها استفاده می‌کنید، سعی کنید چند تکه از اسباب و وسایل مانند آباژور یا کوسن فیروزه‌ای هم استفاده کنید. البته لازم نیست فام رنگ دیوار و اسباب یکسان باشد. می توانید از فیروزه ای به صورت پراکنده در طراحی دکوراسیون منزل استفاده کنید و آن را یکجا و در یک نقطه به کار نبرید.

در طراحی دکوراسیون با رنگ فیروزه ای ، اگر دوست دارید از  رنگ سفید و فام های روشن فاصله بگیرید و از فام های پررنگ تر استفاده کنید، از قرمز، صورتی، ارغوانی یا بنفش در کنار فیروزه ای استفاده کنید. بافت‌های نقش‌دار، چه بر روی اسباب چه بر روی دیوار، با رنگ فیروزه‌ای همنشینی فوق‌العاده‌ای دارند. مثلا دیوار اتاق را فیروزه‌ای و الگوها و تکنیک های خاص طراحی دکوراسیون را با رنگ طلایی یا سفید روی آن پیاده کنید. 

با روان شناسی و خصوصیات رنگ فیروزه ای بیشتر آشنا شوید.

در ضمن می توانید به کاتالوگ دستگاه ترکیب رنگ خودکار  مراجعه کنید و علاوه بر فام های مختلف فیروزه ای، رنگ های زیبای بیشماری را ملاحظه نمایید. جهت سفارش و مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *