طراحی دکوراسیون با رنگ بنفش و خاکستری تیره | فروشگاه زبرنگ

تا پیش از دهه 1980 بنفش کم‌ترین استفاده را برای طراحی دکوراسیون داشت. اما امروزه طراحی دکوراسیون با رنگ بنفش بسیار متداول و پرطرفدار است. رنگ های بنفش و ارغوانی بسیار شبیه به هم هستند اما از لحاظ رنگ شناسی، تفاوت بنفش و ارغوانی در این است که ارغوانی در طیف رنگی و همچنین رنگین کمان قابل مشاهده است در حالیکه بنفش تنها از ترکیب قرمز و آبی به وجود می آید. می توان تفاوت دو رنگ بنفش و ارغوانی را این گونه نیز تشخیص داد: بنفش ترکیب رنگ آبی بیشتری دارد و ارغوانی به قرمز مایل تر است.

بنفش با رنگ های طلایی، خاکستری مایل به قهوه‌ای، فیروزه‌ای، سبز یشمی، قرمز پررنگ و زرد همنشینی خوبی دارد. نارنجی رنگ مکمل بنفش محسوب می‌شود بنابراین ترکیب این دو ظاهری بی نظیر و امروزی ایجاد می کند. برای طراحی دکوراسیون، لازم نیست تمام دیوارهای اتاق را بنفش رنگ کنید بلکه با استفاده از کمی بنفش می‌توانید روح تازه ای به فضای منزل بدهید.

مبلمان بنفش دیوار سفید و خاکستری طراحی دکوراسیون منزل | فروشگاه زبرنگ

اسباب و لوازم بنفش در کنار رنگ‌های خنثی مثل سفید، فضایی آرام بخش و حیرت انگیز ایجاد می‌کنند. بنفش می‌تواند یک اتاق معمولی و بی روح را متحول کند. در طراحی دکوراسیون در استفاده از رنگ بنفش نترسید، اما زیاده روی هم نکنید. دیوار شاخص بنفش با فام های مختلف خاکستری بسیار زیبا و امروزی می شود.

پارچه های مخملی به بنفش قدرت بیشتری می دهند. مثلا پتو، روبالشی یا رو مبلی‌های مخملی و بنفش طراحی دکوراسیون اتاق شما را شیک‌تر و باشکوه‌تر می‌کند.

طراحی دکوراسیون ابنفش طلایی سفید | فروشگاه زبرنگ
طراحی دکوراسیون با بنفش و سفید غذاخوری | فروشگاه زبرنگ

اگر دیوارهای اتاق را بنفش می کنید بهتر است برای سقف از رنگ خنثی مثل سفید استفاده کنید و حداقل یکی از اسباب اتاق نیز بنفش باشد تا ایجاد تعادل کند.

ترکیب بنفش و جگری طراحی دکوراسیون اتاق خواب | فروشگاه زبرنگ
طراحی دکوراسیون با بنفش قرمز خاکستری تیره | فروشگاه زبرنگ

شاید بعضی اعتقاد داشته باشند که بنفش رنگ دختربچه هاست. اما باور کنید برای اتاق خواب آقایان رنگ بنفش و فام‌های تیره بنفش و ارغوانی، مثل جگری بسیار مناسب هستند. فراموش نکنید که بنفش رنگ سلاطین و دربار است. برای ایجاد فضایی مجلل و باشکوه می‌توانید بنفش را با سیاه و طلایی ترکیب کنید.

بنفش در کنار قرمز یا صورتی فضایی فانتزی و رویایی ایجاد می کند. برای کودکان، فام های روشن بنفش، مثل یاسی، در کنار رنگ های روشن جذابیت دارد.

با روان شناسی و خصوصیات رنگ بنفش بیشتر آشنا شوید.

در ضمن می توانید به کاتالوگ دستگاه ترکیب رنگ خودکار  مراجعه کنید و علاوه بر فام های مختلف بنفش، رنگ های زیبای بیشماری را ملاحظه نمایید. جهت سفارش و مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *