طراحی دکوراسیون با رنگ ارغوانی | فروشگاه زبرنگ

طراحی دکوراسیون با رنگ ارغوانی نیازمند ظرافت و سلیقه است. اصولا بیشتر افراد رنگ ارغوانی را همان رنگ بنفش می دانند. البته، از آنجایی که هر دو از ترکیب قرمز و آبی تشکیل می‌شوند خصوصیات تقریبا یکسان و شبیه به همی دارند. اما از لحاظ رنگ شناسی، تفاوت بنفش و ارغوانی در این است که ارغوانی در طیف رنگی و همچنین رنگین کمان قابل مشاهده است در حالیکه بنفش تنها از ترکیب قرمز و آبی به وجود می آید. بنفش ترکیب رنگ آبی بیشتری دارد و ارغوانی به قرمز مایل تر است.

شادی و خلاقیت رنگ ارغوانی، این رنگ را برای طراحی دکوراسیون اتاق کودکان به خصوص دختر بچه ها بسیار مناسب می‌کند. علاوه بر این ارغوانی، زیبایی و فریبندگی لازم برای یک خانم را نمایش می دهد. در استفاده از ارغوانی نباید زیاده روی کرد. اگر دیوارهای اتاق را ارغوانی می‌کنید با استفاده از رنگ هایی مثل زرد روشن، سبز روشن یا سفید سقف و کف اتاق را تزیین کنید. می‌توانید از یک قالیچه با طرح گل های روشن استفاده کنید.

در طراحی دکوراسیون، خاکستری و نقره ای با ارغوانی همنشینی فوق العاده ای دارند. اگر دوست دارید فضای اتاق گرم‌تر و پر انرژی‌تر باشد می توانید از  رنگ مشکی در کنار ارغوانی استفاده کنید.

 

 اگر دوست دارید از رنگ های سنتی سفید و کرم استفاده کنید و می خواهید یک وسیله خاص یا اشیاء زینتی بوفه را بیشتر نمایان کنید حتما از ارغوانی استفاده کنید. ارغوانی در بین فام های خنثی جلوه خاصی پیدا می‌کند. ذغالی و ارغوانی یک ترکیب کلاسیک و پرمایه در طراحی دکوراسیون اتاق محسوب می‌شود.

علاوه بر رنگ های خنثی، ارغوانی با رنگ های آبی، سبز و زرد همنشینی دارد. فراموش نکنید که  ارغوانی مانند بنفش رنگ سلاطین و دربار است. بنابراین برای ایجاد فضای باشکوه و مجلل از ارغوانی در کنار فام های تیره مثل مشکی در طراحی دکوراسیون استفاده کنید.

 

 

با روان شناسی و خصوصیات رنگ ارغوانی بیشتر آشنا شوید.

در ضمن می توانید به کاتالوگ دستگاه ترکیب رنگ خودکار مراجعه کنید و علاوه بر فام های مختلف ارغوانی، رنگ های زیبای بیشماری را ملاحظه نمایید. جهت سفارش و مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *