فروشگاه اینترنتی زبرنگ

ترفندهای طراحی دکوراسیون برای فضاهای کوچک

ترفندهای طراحی دکوراسیون برای فضاهای کوچک

در این مطلب قصد داریم ترفندهای طراحی دکوراسیون برای فضاهای کوچک به وسیله نقاشی و رنگ آمیزی را با هم مرور کنیم. با این ترفندهای نقاشی فضاهای کوچک بزرگ تر به نظر می رسند. هیچ وقت قدرت و تاثیرگذاری رنگ را دست کم نگیرید! از آنجایی که بخش عمده ای از نمای بصری هر فضایی را رنگ و شیوه رنگ‌آمیزی آن محیط تشکیل می دهد، بنابراین انتخاب رنگ درست و نحوه اجرای آن می تواند تاثیر زیادی روی حال و هوای محیط، به خصوص منزل و محل کار ما داشته باشد. اکثر ما بیشتر اوقات خود را در اتاق ها و فضاهای کوچک سپری می کنیم، پس رنگ آمیزی این فضاهای کوچک برای روحیه ما بسیار مهم است.

 

از-رنگ-سفید-فقط-برای-اتاق-هایی-که-نورگیر-خوبی-دارند-استفاده-کنید

از رنگ سفید فقط برای اتاق هایی که نورگیر خوبی دارند استفاده کنید.

به طور کلی، رنگ های روشن فضا را بزرگ تر نشان می دهند، بنابراین سفید اولین گزینه ای است که به ذهن می رسد. اما اگر اتاق شما به طور طبیعی نورگیری کمی دارد، سفید انتخاب مناسبی نیست. اگر اتاق شما نور کافی نداشته باشد رنگ سفید نمی تواند نور را بازتاب دهد، بنابراین باعث دلگیری و کسل کنندگی اتاق می شود.

برای چنین اتاق هایی، اگر می خواهید از رنگ های خنثی استفاده کنید، فام های روشن خاکستری پیشنهاد می شود.

 

از-یک-رنگ-واحد-استفاده-کنید-یا-تن-های-مختلف-یک-رنگ-را-امتحان-کنید

 

از یک رنگ واحد استفاده کنید یا تن های مختلف یک رنگ را امتحان کنید.

یکی از ساده ترین ترفندهای طراحی دکوراسیون این است که تمام فضای اتاق، حتی سقف و قرنیزها را به یک رنگ واحد نقاشی کنید. در اتاقی که هیچ تضاد و اختلاف رنگی وجود ندارد و خطوطی برای محدود کردن دید نیست، چشمان ما فضا را خیلی بزرگ تر از آنچه هست تجسم می کند. 

با این حال اگر دوست دارید کمی تنوع داشته باشید، از تکنیک تن‌های مختلف استفاده کنید. در این تکنیک از فام‌های مختلف یک رنگ استفاده می شود تا فضایی دارای عمق، مثل نقاشی های سه بعدی، ایجاد شود. البته این روش به دقت، مهارت و کمی تجربه نیاز دارد.

 

از-روش-نصف-نصف-در-نقاشی-اتاق-استفاده-کنید

از روش نصف نصف در نقاشی اتاق استفاده کنید.

یکی دیگر از روش های نقاشی فضاهای کوچک رنگ آمیزی نیمی از دیوار اتاق است. در این روش، نیمه پایینی دیوار را به رنگی تیره تر از نیمه بالایی رنگ آمیزی می کنند. برای ایجاد تاثیر بصری بهتر می توانید به جای نیمی از دیوار، یک سوم پایینی دیوار را تیره تر رنگ بزنید.

روش نقاشی نصف نصف تاثیر زیادی در بزرگ‌نمایی فضای اتاق دارد و سقف اتاق را بلندتراز آنچه واقعا هست جلوه می دهد.

 

در-استفاده-از-رنگ-های-تیره-راحت-باشید

در استفاده از رنگ های تیره راحت باشید.

وقتی از رنگ آمیزی فضاهای کوچک صحبت می‌کنیم، نباید استفاده از رنگ های تیره را فراموش کنیم. در مقایسه با رنگ های روشن، فام های تیره نور کم تری را بازتاب می دهند، پس فضا را کوچک نمی کنند. در واقع، درست به همان دلیلی که نور کمتری را بازتاب می دهند باعث می شوند حس ما از مفهوم عمق درک وسیع تری پیدا کند، محدودیت های فضا کمتر به چشم ما بیاید و در نتیجه فضای اتاق را بزرگ تر تصور کنیم.

برای شروع می توانید یک دیوار شاخص انتخاب و آن را تیره و دیوارهای اطراف را روشن رنگ بزنید. اگر به رنگ های تیره علاقه دارید و از تیره کردن اتاق نمی ترسید، می توانید بیشتر اتاق یا حتی تمام دیوارها و همچنین سقف را تیره رنگ کنید. رنگ های تیره بهتر از رنگ های روشن می توانند لبه ها و کنج ها را از دید ما محو و پنهان کنند، عمق بیشتری به قوای بصری القا کنند و در نتیجه فضا را بزرگ تر جلوه دهند.

 

یک-دیوار-طرح-دار-که-چشم-شما-را-به-سمت-طرفین-یا-به-بالا-بکشد-ایجاد-کنید

یک دیوار طرح دار که چشم شما را به سمت طرفین یا به بالا بکشد ایجاد کنید.

رنگ آمیزی یک راه فوق العاده خوب برای ایجاد جزئیات جذاب بصری برای فضاهای کوچک است، به خصوص که هیچ فضایی را اشغال نمی کند. دیوارهای طرح دار می توانند توجه ما را از اندازه اتاق منحرف کنند. به طرحی فکر کنید که بتواند به درک بصری بیننده کمک کند تا اتاق را بزرگ تر تصور کند یا سقف را بلندتر ببیند.

از اشکال هندسی کمک بگیرید تا بیشتر روی درازای اتاق تاکید کنید و همچنین توجه بصری و چشم ها را به سمت سقف بکشید.

 

جمع بندی

در این مطلب ترفندهای طراحی دکوراسیون برای فضاهای کوچک را مطالعه کردیم و 5 راه ساده برای بزرگ تر جلوه دادن فضاهای کوچک با استفاده از تکنیک های رنگ آمیزی را بررسی کردیم. برای همه ما که به نوعی مجبور هستیم در فضاهای کوچک زندگی یا کار کنیم به کارگیری این روش ها برای ایجاد فضایی دلچسب تر الزامی و صددرصد مفید است.

 

 

منبع: آرکیتکچرال دایجست

جدول مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همیشه اولین نفر باشید! برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالاها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.
Instagram WhatsApp WhatsApp
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من